Технологія


Особливості технології ін'єктування

Технологія являє собою метод ін'єктування та насичення грунтової основи гелевим композитом, в основу якого покладене кероване ін'єктування (під тиском) розрахованих об’ємів твердіючих розчинів за спеціально складеною об’ємно-планувальною схемою. Такі розчини є екологічно чистими, довговічними, високої міцності та проникнення.

Ін'єктування грунтової основи гелевим композитом є керованим, оскільки складові розчину, метод його приготування і закачування в грунт дають можливість підібрати такий склад розчину, які можуть прискорити або загальмувати час тужавіння його в грунті від декількох хвилин до декількох діб.

Утворені при цьому включення, в радiусi 0.7-1 м вiд ін'єктора, пiд впливом тиску, розширюються за рахунок об’єму твердіючого розчину і формують жорсткий армуючий каркас. Задіяні між включеннями фрагменти грунтового масиву стискаються ін'єкційним розчином, що діє як внутрішній розширювач, покращуючи за рахунок цього фізико-механічні характеристики грунту.

Закріплений пропонованим методом грунтовий масив стає принципово новим природно-техногенним утворенням - геотехнічним композитом, який має високий ступінь твердості і коренеподібну форму.

Ін'кційний розчин при накачуванні в свердловини під тиском до 0,8 МПа володіє високою вибірковою проникливістю в грунт, що сприяє підсиленню найбільш ослаблених зон грунтового масиву, створюючи таким чином, однорідний масив з високою несучою здатністю.

Кількість свердловин, їх напрямок і довжина визначаються залежно від інженерно-геологічних властивостей грунтів основи, плану фундаментів, розмірів підошви, глибини її закладання, мереж підземних інженерних комунікацій і таке інше.

Проін'єктований масив підвищує несучі властивості на лесовидних, піщаних, насипних ґрунтах до 4-6 кг/см2, збільшує площу опору в 2-3 рази. Грунтовий масив через 28 дiб, пiсля його ін'єктування, вiдповiдає щiльностi твердих карбонатних глин або щiльних мергелiв, створюючи однорiдний масив з високою несучою здатнiстю.

Для приготування ін'єкцiйних розчинiв використовується водопровiдна вода. В якостi в'яжучого елементу для ін'єкцiйного розчину застосовується портландцемент, не нижче марки М400, розчин силiкату натрiю, та iншi добавки, в залежностi вiд структури грунту.

Основні переваги технології ін'єктування

До основних переваг даної технології можна віднести:

 • відсутність ручних земляних робіт, так як буріння ін'єкційних свердловин ведеться безпосередньо з поверхні землі, з підлоги підвалу або першого поверху будівлі
 • можливість вести роботи в приміщеннях висотою від 1,5м і шириною від 1м, завдяки використанню малогабаритного обладнання
 • відсутність впливу на зовнішній вигляд конструкцій, що не маловажно для знакових будівель
 • проведення робіт без припинення експлуатації будівлі
 • економічність, низька витрата матеріалів за рахунок поєднання дешевих мінеральних сумішей з добавками високоефективних полімерних композицій
 • очевидна екологічна чистота методу (наприклад, порівняно з хімічними методами закріплення грунту)
 • надійність і довговічність закріпленої грунтової основи
 • низька вартість виконання робіт
 • можливість виконання робіт в умовах високого розташування рівня грунтових вод, без водопониження

Дана ткхнологія розроблена: Науково-дослідною лабараторією експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування.
Затверджена: Науково-технічною радою Національного університету водного господарства та природокористування.

Переваги даної методиками підтверджені сотнями і тисячами, виконаних нашою компанією і іншими, обїєктів, в Україні і світі.

Серед виконаних, нами останніх великих об'єктів:

 • Пологовий будинок (смт.Ворзель)
 • АЗС ANP (м.Київ)
 • Елеватор (смт.Тарасівка)

Рекомендуємо ознайомитися з прикладами виконаних нами робіт.


Що таке пінополіуретан?

Пінополіуретан (ППУ) - наповнена газом пластмаса (складається з полімерів уретанової групи). Залежно від виду початкового поліуретану - ППУ може бути як жорстким так і еластичним («поролон»). Застосування: жорсткий - в якості тепло- і звукоізоляції, легких формованих елементів, піна для монтажу; Поролон (еластичний) - для м'яких покриттів (меблі, сидіння тощо), для пакувальних цілей і т.д. ППУ стійкий до дії розчинників.

Широко застосовується в будівництві як теплоізоляція і звукоізоляція. Також через свою щільної структури (щільність = 70 г / см) може застосовуватися як гідроізоляція (дах, фундамент і т.п.).

Порівняльні характеристики пінополіуретану (ППУ) з конкуруючими теплоізоляційними матеріалами:

Теплопровідність
Необхідно відзначити, що головна відмінність ППУ від утеплювачів в рулонах і плиткових ізоляцій - відсутність «містків холоду», які стають причиною втрати тепла, появі конденсату і деструкції ізоляційного матеріалу і його поверхні. Якість поліуретанової піни як утеплювача і ізоляції - достатня товщина шару: пінополіуретан - 50 мм, пінополістирол - 80 мм пінопласт - 100 мм, і мінеральна вата - 150 мм.
У пінополіуретану дуже низький коефіцієнт теплопровідності, який є кращим індикатором щодо збереження тепла:

Пінополіуретан (ППУ) - 0,022 Вт / (м²)
Піно - 0,035 Вт / (м²)
Пінопласт - 0,04 Вт / (м²)
Мінеральна вата - ~ 0,045 Вт / (м²)

Водопроникність (паропроникність)
Пінопласт, а також мінеральна вата, вимагає обов'язкового нанесення парового бар'єру. Пінополіуретану, пінополістиролу і т.п., паровий бар'єр не потрібно. Дуже важливою характеристикою є також значення водопоглинання, виражене в процентному співвідношенні. Ця цифра трохи краще у пінополістиролу, але там залишаються «містки холоду». У пінопласту поглинання води в два рази більше, ніж у пінополіуретану, не кажучи про мінеральну вату, у якої показник в 10-15 разів гірше.

Звукоізоляція (шумоізоляція)
Напилення пінополіуретану знижує зовнішній шум, а також значно знижує різні вібрації захищається. На відміну від інших утеплювачів, пінополіуретан стає важливою ланкою для всіх частин і знижує шум і вібрацію будь-якого походження до мінімуму, навіть тих, які пов'язані з ударами по конструкції.

Термін служби
Під терміном служби розуміється збереження його теплоізоляційних властивостей. пінополіуретан не має собі рівних, для порівняння у мінеральної вати - 3-5 років, у полістиролу і пінопласту - 12-15 років і у пінополіуретану - 50 років. Тривалий термін служби напилюваного ППУ допоможе надалі знизити витрати на ремонт і заміну теплоізоляції. Властивості ППУ не втрачаються навіть при температурах від -150 до +1200 ° С і на відміну від мінеральної вати, не буде усадки з часом.

Безпека і екологічність
Найбільш важливим показником на сьогоднішній день являестя відсутність виділення парів фенолу і формальдегіду. Також варто відзначити стійкість ППУ до мікроорганізмів, цвілі, гниття. Пінополіуретан і полістирол не цікавлять гризунів-шкідників. У той час пінопласт та мінеральна вата - улюблені матеріали для зубів будь-яких гризунів.

Утеплювач Мінвата Пінополіуретан
Мінуси
 • Велика водовтягуюча здатність
 • Деформація до 20% від початкових розмірів
 • Втрата властивостей в процесі експлуатації
 • Відсутність адгезії до конструктивних елементів
 • Вимагають високої кваліфікації установників
 • Значно втрачає свої властивості при намоканні
 • Виділяють мікрочастинки в повітря
 • Якісне використання на складних конструкціях утруднено
 • Вимагає пароізоляції і вітрозахисту
 • Являється алергеном
 • Відносно дорогий, на перший погляд, матеріал, проте в конструктиві обходиться дешевше
Плюси
 • Відносно низька, на перший погляд, ціна
 • Матеріал лягає рівним шаром, заповнюючи всі порожнини, тепле повітря залишається в будинку
 • Економія до 60% тепла
 • Не навантажує конструкції, працює як елемент конструкції
 • Матеріал еластичний, тому не боїться усадки будинку
 • Пропускає пар
 • Майже не пропускає повітря, утримує тепло

Утеплення мансарди та покрівлі напилюваним пінополіуретаном

Утеплення мансарди - це дуже відповідальний процес, тому що до конструктивних рішень по теплоізоляції даху спочатку пред'являються підвищені вимоги, а сама мансарда зазвичай володіє складною конструкцією. За призначенням покрівельний шар забезпечує гідроізоляцію даху будівлі, а якісне утеплення ізолює будинок від тепловтрат.

Напилювана теплоізоляція одночасно вирішує безліч завдань, не тільки з енергозбереження будівлі, а й з гідроізоляції, шумопоглощению і т.д. Важливою перевагою цього матеріалу є здатність пропускати пар, і таким чином захищати конструктивні елементи даху від процесу гниття.

Сучасна апилювана теплоізоляція в процесі нанесення повністю заповнює будь-яку порожнину, щільно прилягаючи до будівельних та оздоблювальних матеріалів. Аналогічного ефекту безшовного обгортання, не можуть показати інші види ізоляції, що пояснює значну перевагу цієї системи. Утеплення за допомогою напилюваного пінополіуретану абсолютно захищає мансарду від проникнення повітря.

Основні переваги напилення пінополіуретану для мансарди:

 • Високе шумопоглинання і відмінна теплоізоляція готової конструкції утеплювача
 • При виробництві робіт не потрібна установка пароізоляційною плівки
 • Не потрібна додаткова підготовка у вигляді обрешітки
 • Застосовується на самих незвичайних і складних конструкціях і конфігураціях дахів, де інші теплоізоляційні матеріали не зможуть ефективно застосовуватися
 • Матеріал повністю відповідає нормативам і стандартам з пожежної безпеки
 • Пінополіуретан має високі показники по екологічності та безпеки

Застосування напилення пінополіуретаном безпосередньо на конструкцію покрівлі знизу, ізолює простір мансарди від екстремального тепла, утворене від нагрівання обшивки. Високі і низькі температурні перепади більше не будуть хвилювати мешканців мансарди, де відразу після нанесення теплоізоляції утворюється комфортна та затишна атмосфера.


Утеплення та гідроізоляція підвалів, цоколів, та перекриття між цоколем і першим поверхом пінополіуретаном

Приміщення опалювальних підвалів можуть використовуватися, як допоміжні технічні приміщення для розміщення обладнання, так і для зони релаксу: тренажерних, саун, більярдних, басейну. Через стіни і підлогу опалювальних підвальних приміщень, так само, як і через огороджувальні конструкції будинку, відбуваються втрати тепла і рух пари в напрямку холодного ґрунту. Однак між тепловтратами огороджувальних конструкцій будівлі і втратами тепла в підвальних приміщеннях є вельми відчутна різниця: в стінах будинку значна частина тепловтрат - це конвективні тепловтрати, тобто видування тепла через щілини, в підвалах же величина тепловтрат визначається, в основному, теплопровідністю і вологістю матеріалів конструкції. Скупчення конденсату на холодних стінах підвалу є причиною не тільки вогкості і супутніх їй неприємностей, таких як осередки цвілі і грибків, а й освіти термічних тріщин.

Вирішити ці проблеми допоможе теплоізоляція напилюваним ППУ. Структура пінополіуретану, унікальна, що робить його практично ідеальним матеріалом для теплоізоляції проблемних конструктивних частин будинку - майже нульове водопоглинання, найнижча теплопровідність з усього асортименту утеплювачів, що пропонуються на ринку будівельних матеріалів, поряд з технологією напилення, що забезпечує бесшовность і суцільність покриття , дозволяє використовувати напилюваний ППУ для теплоізоляції підземних частин будинку навіть при високому рівні грунтових вод. Шар напилюваного ППУ не утворює щілин і повітряного прошарку в прикордонному з основою шарі. Поліуретанова піна, як би зростається з основою, заповнюючи собою всі порожнини, щілини і порожнечі, що є суттєвою перевагою при теплоізоляції вводів, переходів, примикань і поверхонь зі складним рельєфом поверхні. Завдяки чудовій адгезії, як до основи, так і до гідроізоляційного шару, жорсткий напилюваний пінополіуретан забезпечує надійну герметичну ізоляцію важкодоступних ділянок і містків холоду. Плюс до всього ППУ служить ефективним захистом гідроізоляційного шару фундаменту від перепадів температур, максимально знижує вплив низьких температур на грунт під основою будівлі, зменшує амплітуду температурних коливань бетонної основи, що знижує ймовірність утворення тріщин. І всі ці переваги поряд з чудовими теплоізоляційними властивостями забезпечує шар пінополіуретанової ізоляції всього в 5 см завтовшки, що відповідає за ефективністю утеплення 1,5 метрам цегельної кладки.

Нижче узагальнені переваги напилюваного ППУ, що роблять його неперевершеною захистом для цокольних частин будинку, фундаментів і підвалів:

 • рекордно низька теплопровідність
 • бесшовність
 • технологічність
 • паронепроникність
 • висока міцність
 • екологічність
 • непривабливість для гризунів і мікроорганізмів
 • хімічна інертність
 • довговічність

Крім того, нанесення ППУ за допомогою напилення дозволяє обійтися без системи кріплення, що не тільки полегшує роботу, але й економить кошти.